Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Ivókúra

Ivókúra esetén a gyógyvízet szájon át fogyasztjuk, de legtöbbször a fürdőkúrával együtt alkalmazzák, így az ivókúra fokozza a gyógyfürdő-kezelés hatását. Ivókúrát csak orvosi előírásra végezzünk, aki előírja, hogy a beteg milyen gyógyvizet, milyen mennyiségben, esetleg azt is, hogy milyen hőfokon fogyasszon. Sok gyógyvíz idővel elveszíti gyógyító hatását, ezért az ilyen gyógyvizeket csak a forrásnál lehet eredményesen használni.
A kúra átlagosan négy hétig tart, ez alatt a beteg 1/2-1 liternyi folyadékkal fogyaszt többet a megszokott mennyiségnél. Ez önmagában is hatásos, mert a többletfolyadék átmossa a szervezetet. Az ivókúra hatása függ a gyógyvíz hőmérsékletétől, a szájban 38 °C-os víz tűnik közömbösnek, de a legtöbb esetben a 40-50 °C hőmérséklet közötti vízzel végzik. Így a meleg víz kitágítja a gyomor ereit, csökkenti a mozgásait, fokozza a gyomornedvek elválasztását, a hideg pedig a bélmozgásokat fokozza, ugyanakkor nem ritkán puffaszt.


Témába vág

Csodatévő vizek: eláruljuk, mire jók a budapesti kutak

Budapesten több ivókútból is vihetünk haza ivókúrára is alkalmas gyógyvizet. A Széchenyi, a Rudas, a Lukács és a Dagály is üzemeltet ilyen kutakat.

Ne csak pacsáljuk - igyuk is! Ivócsarnokok a fővárosi gyógyfürdőkben

Még a rendszeresen termálvízhez járók sem nagyon tudják, hogy a gyógyvíz bizony nem csak fürdőzésre, de ivókúraként alkalmazva is kiváló hatást fejt ki.

Melyik fürdő gyógyvize segíthet emésztőszervi és anyagcsere betegségeinken?

Gyomorhurut, gyomorfekély, köszvény: ezekben a fürdőkben találhatunk rájuk gyógyírt. A gyógyvíz legtöbb esetben ivókúrára is ajánlott, belülről gyógyítva, és enyhítve panaszainkat.