Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Ivókúra

Ivókúra esetén a gyógyvízet szájon át fogyasztjuk, de legtöbbször a fürdőkúrával együtt alkalmazzák, így az ivókúra fokozza a gyógyfürdő-kezelés hatását. Ivókúrát csak orvosi előírásra végezzünk, aki előírja, hogy a beteg milyen gyógyvizet, milyen mennyiségben, esetleg azt is, hogy milyen hőfokon fogyasszon. Sok gyógyvíz idővel elveszíti gyógyító hatását, ezért az ilyen gyógyvizeket csak a forrásnál lehet eredményesen használni.
A kúra átlagosan négy hétig tart, ez alatt a beteg 1/2-1 liternyi folyadékkal fogyaszt többet a megszokott mennyiségnél. Ez önmagában is hatásos, mert a többletfolyadék átmossa a szervezetet. Az ivókúra hatása függ a gyógyvíz hőmérsékletétől, a szájban 38 °C-os víz tűnik közömbösnek, de a legtöbb esetben a 40-50 °C hőmérséklet közötti vízzel végzik. Így a meleg víz kitágítja a gyomor ereit, csökkenti a mozgásait, fokozza a gyomornedvek elválasztását, a hideg pedig a bélmozgásokat fokozza, ugyanakkor nem ritkán puffaszt.


Témába vág

Melyik fürdő gyógyvize segíthet emésztőszervi és anyagcsere betegségeinken?

Gyomorhurut, gyomorfekély, köszvény: ezekben a fürdőkben találhatunk rájuk gyógyírt. A gyógyvíz legtöbb esetben ivókúrára is ajánlott, belülről gyógyítva, és enyhítve panaszainkat.

Zöld palackos vizek – ezeket igya az egészségéért

Az ásványvizek mellett egyre több szupermarketben találkozunk zöld palackos vagy üveges gyógyvizekkel is. Összeszedtük mire is jók ezek és mennyit fogyaszthatunk belőlük.

Fűben, fában, vízben orvosság van

Közeledik a víz világnapja, így egyre több szó esik a vízfogyasztás fontosságáról, szervezetünk folyadékháztartásában betöltött szerepéről. Vizeink azon csoportját amelyek nem szomjoltási célra használatosak, hanem gyógyhatásuk miatt fogyasztjuk, már jóval kevesebben ismerjük.